O mne

Ahojte! Som rada, že ste navštívili moju stránku. Volám sa Miriam Jenčová a hoci som študentkou Žurnalistiky, príbehy radšej „píšem“ fotografiou. Z časti som perfekcionistka a tiež veľká detailistka. Áno, priznávam sa…preto nad úpravou fotografií trávim možno aj viac času ako za hľadáčikom môjho Sony Alpha 7 III. No nevadí mi to.

Všetko, čo sa týka fotografie, mi robí nesmiernu radosť. Či už je to zachytenie neopakovateľných a vzácnych momentov, prežívanie radostných okamihov plných lásky pri fotení s vami, učenie sa nových vecí alebo už spomenutý post-processing. Svet fotografie mi už v mojom detstve predstavila moja mamka, ktorá sa foteniu aktívne venovala. Naučila ma za tie roky mnoho vecí, ktoré dokonca aj v mojej dnešnej fotografickej praxi využívam.

V mojom portfóliu nájdete rôzne typy fotografií. Či už sú to portréty, produkty, eventy alebo cestopisné fotografie. No najradšej zo všetkého fotím svadby. Sama som vydatá a viem, aké krásne a vzácne je manželské spolužitie. Byť ako fotografka súčasťou vášho prvého dňa manželstva, je pre mňa veľkou cťou aj zodpovednosťou.

Pre mňa osobne je hlavné, aby fotografia zachytávala unikátnosť okamihu, zobrazovala emóciu a tiež aby bola kompozične v poriadku. Verím, že dobrá fotka musí mať výpovednú hodnotu. Je to taká fotka, na ktorú sa môžete pozerať dlho a stále vás niečím zaujme. A na záver, prosím, nemajte obavy, fotenie nemusí byť stres. Pri fotení rada vytváram uvoľnenú atmosféru, kde sa budete cítiť dobre.